Весільна фата: за чи проти?

22.09.2021

Деякі люди не можуть уявити собі наречену без такого атрибуту, як фата. Адже ця деталь символізує чистоті та жіночність. Але є й ті, хто віддає перевагу альтернативним аксесуарам, зазвичай ці особи посилаються на сучасні віяння. В сучасних реаліях фата вже перестала виконувати роль обов’язкового аксесуару, сьогодні її наявність може залежати виключно від бажання самої нареченої. Однак перед прийняттям остаточного рішення радимо добре подумати. Рішення стосовно відмови від цього ніжного елементу вбрання у данину моді приймати лише вам. Ми допоможемо визначити позитивні та негативні сторони цієї складової весілля.

Проти?

Перш за все, багато дівчат відмовляються від фати через незручності. З цим важко сперечатися, адже «шматок тюлю» жахливо заважає, висить позаду, не дає розслабитися. А якщо ви обрали ще й довгу фату, то за рахунок своєї ваги вона цілком може випасти з вашої зачіски, оскільки зазвичай цей аксесуар кріпиться не дуже надійно.

Використання фати суттєво обмежує перспективи створення весільної зачіски. Далеко не кожне укладання волосся здатне витримати прикріплену фату. Часто наречені використовують величезну кількість шпильок та невидимок для тримання волосся та закріплення фати на голові. А вже ближче до кінця важкого та дуже насиченого дня на дівчину чекає ще й виснажлива процедура вилучення фати з волосся.

Ще один недолік фати – її надмірна скромність. Вона здатна прикрити оголені  плечі, спину та більшу частину сукні. Фата може закрити глибокий виріз сукні ззаду, і вишукано розшитий корсет частково сховається за нею. Ці нюанси важливо враховувати.

Інколи дівчина не має наміру наслідувати стандартні традиції та дотримуватися банальних стереотипів. Різноманітність сучасних аксесуарів дозволить знайти оптимально відповідну заміну фаті. Особливо це актуально в умовах, коли обраний образ іде врозріз зі класикою. Скажімо, на бохо-вечірці, або комфортній рустикальній церемонії одруження буде гармонійно виглядати простенький вінок у волоссі. А за умови оформлення весілля в стилі урбан свій вибір краще зупинити  на вкрай лаконічних аксесуарах.

За?

Фата, безперечно, є класичним атрибутом, який надає образу ніжності та романтичності. Якщо ви запланували класичні урочистості, а для них замовлена класична пишна сукня, то без фати вам ніяк не обійтися. Фата буде чудовим доповненням до обраного стилю, додасть церемонії вишуканості та шляхетності. А якщо у процесі виходу нареченої до вівтаря нести легку повітряну тканину будуть маленькі дівчата, які нагадують янголяток, то це точно нікого не залишить байдужим.

Фата дуже гармонує з весільною сукнею. Просте вбрання може бути доповнене фатою з елегантного мережива «іспанка», до більш короткого плаття підійде вуалетка, а для сукні з багатим складним декором пасуватиме лаконічний ненав’язливий аксесуар. Не потрібно перевантажувати весільний образ зайвими елементами, головне, щоб усе виглядало гармонійно.

Без фати вам не вдасться отримати казкові фотографії. Так чи інакше, а на весільних фотографіях основна ставка робиться саме на цей атрибут.

Можна відшукати безліч плюсів та мінусів фати в образі нареченої, але рішення приймати лише вам. Не варто робити це поспіхом. Орієнтуйтеся на обране вбрання та особисті вподобання.